Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

ABBA – Ring Ring

Hodnotenie: 10 / 10
Zdroj: © Server.sk, redaktor: pb, pridané: 14.02.2014

26. marca 1973 vyšiel jeden zo zásadných albumov nielen európskej, ale v podstate svetovej pop music. Švédska štvorica vydala v ten deň nahrávku Ring Ring.
ABBA – Ring Ring
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Je 26. marec 1973, kým po prvý zaplačem, prejde ešte presne na deň 15 mesiacov. Netuším, že pri počúvaní hudobnej produkcie v nasledujúcich mesiacoch zaplačem ešte veľa ráz, ale to v tejto chvíli nie je podstatné. Dôležité je to, že 26. marca 1973 vyšiel jeden zo zásadných albumov nielen európskej, ale v podstate svetovej pop music. Švédska štvorica vydala v ten deň nahrávku Ring Ring.
ABBA ANOTHER TOWN ANOTHER TRAIN

Absolútne zámerne vynechávam slovné spojenie „švédska štvorica ABBA“ a „debutovú nahrávku Ring Ring,“ pretože síce ide o debutový album, ale z istého hľadiska je to prvý a zároveň posledný album štvorice vystupujúcej pod menom Björn Benny & Agnetha Frida. Ak by ste totiž vlastnili úplne pôvodnú nahrávku Ring Ring, názov ABBA na nej jednoducho nenájdete. Ten sa objavil až na albume Waterloo a na nahrávke Ring Ring sa objavil až na neskorších vydaniach.
ABBA : He Is Your Brother

Aj minulý rok pokračovala ABBA v dopĺňaní Deluxe edície svojej diskografie. Vydávanie dvojdiskových vydaní s jedným CD s pôvodným materiálom a množstvom bonusov a jedným DVD s množstvom dobového materiálu sa pomaly blíži do finále a vzhľadom k tomu, že vydávanie odštartovalo od posledného albumu a mierilo k debutu, je pochopiteľné, že Ring Ring je jeden z posledných Deluxe albumov v diskografii Švédov (v apríli ešte vyjde album Waterloo).
Abba - Ring, Ring

V tomto prípade začnem DVD diskom, ktorý je tento raz úplne iný, ako v predošlých prípadoch, kde dobový materiál na jednotlivých albumoch mal vždy zhruba hodinu a okrem videoklipov prinášal i dobové televízne vystúpenia a príjemnou bodkou na záver bola medzinárodná „sleeve“ galéria s obrázkami singlov, ktoré k jednotlivým albumom vychádzali po celom svete.

V tomto prípade je bodka totožná, avšak kompletný video materiál nemá ani štvrťhodinu. Priznávam, že až teraz som pravdepodobne našiel dôvod, prečo tie albumy vychádzali „opačne“. Ono zháňať dobový materiál, ktorý je 40 rokov starý a čistiť ho do zverejniteľnej podoby, je zrejme náročné. V tomto prípade sa podarilo zachrániť a sprístupniť tri televízne vystúpenia, dve sú vskutku dobové zo švédskej a rakúskej televízie. Tretí je skôr krátkym spomienkovým dokumentom o tom, ako album vznikal a je dosť súčasný.
ABBA : Love Isn't Easy

O čo menej sa pri Deluxe vydaní albumu Ring Ring podarilo zohnať v obrazovej podobe, o to bohatšie je audio CD. A dovolím si tvrdiť, že ide o vskutku exkluzívny materiál., zvlášť v prípade jeho záverečnej časti. Ale prejdime si to postupne. Prvý tucet skladieb je pôvodný materiál, samozrejme, opäť zremastrovaný. Ďalších sedem piesní je označených ako bonus tracks. Väčšina z nich sa objavila na vydaní albumu z roku 2005.
Björn, Benny, Agnetha & Anni-Frid (ABBA) : People Need Love

Materiál je však doplnený aj o šesť extra bonusových skladieb, ktoré predstavujú to najrannejšie obdobie tejto štvorice a vznikli ešte pred vydaním tohto albumu. Či boli doteraz niekde publikované netuším, v každom prípade si však myslím, že takto pohromade vychádzajú po prvý raz a je to mimoriadne silný materiál.
ABBA - Nina, Pretty Ballerina

Samozrejme, aj v tomto prípade, ako zatiaľ doteraz pri každom Deluxe vydaní albumov skupiny ABBA platí, že oba disky vychádzajú zabalené v rozkladacom digipacku, ten je vložený do plastového prebalu a samozrejmosťou je aj obsiahly, 20-stranový booklet plný dobových informácií, novinových článkov, fotografií a samozrejme autorských informácií.

Vydavateľstvo: Unversal Music, 2013
Linky: UNIVERSAL MUSIC

Oficiálne stránky: ABBA
Linky:ABBA

ZOZNAM SKLADIEB:
CD:
01. Ring Ring
02. Another Town, Another Train
03. Disillusion
04. People Need Love
05. I Saw It In The Mirror
06. Nina, Pretty Ballerina
07. Love Isn't Easy (But It Sure Is Hard Enough)
08. Me And Bobby And Bobby's Brother
09. He Is Your Brother
10. She's My Kind Of Girl
11. I Am Just A Girl
12. Rock'N'Roll Band
13. Ring, Ring (Bara Du Slog En Signal)
14. Merry-Go-Round
15. Santa Rosa
16. Ring Ring
17. Wer Im Wartesaal Der Liebe Steht
18. Ring Ring
19. En hälsning till v?ra parkarrangörer
20. Hej gamle man - Björn Ulvaeus, Benny Andersson
21. There's A Little Man - Billy G-son
22. I Saw It In The Mirror - Billy G-son
23. Jag är blott en man - Jarl Kulle
24. Man vill ju leva lite dessemellan - Anni-Frid Lyngstad
25. Välkommen till världen - Lill-Babs

DVD:
People Need Love
Ring Ring
Ring Ring
International Sleeve Gallery


Hudobné CD z Hudobny.sk:


Hodnotenie: 10 / 10

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Spoliehať sa na smäd je chybou.
pred 6 rokmi
Štúdia dokazuje, že epilepsia a migréna majú spoločný genetický základ, keďže výskyt migrény je zvýšený len u ľudí, ktorí majú blízkych trpiacich epilepsiou.
pred 7 rokmi
Ministerstvo vnútra je podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka hlavne logistické zabezpečenie vyšetrovateľov.
pred 7 rokmi
Americká Akadémia filmových umení a vied urobila tento týždeň dôležitý krok k zavedeniu elektronického hlasovacieho systému.
pred 3 rokmi
Finalista Pulitzerovej ceny Rod Nordland týmto pútavým skutočným príbehom opäť rozprúdil diskusiu o právach žien vo fundamentalistickom moslimskom svete.
pred 8 rokmi
Jónske ostrovy a ich krásu opísali v nejednom svojom diele ich rodáci...
pred 7 rokmi
Za každým pevným bruškom totižto stojí fyzická námaha. Spomedzi množstva cvikov a športov existujú také, ktoré sa zameriavajú špeciálne na oblasť brucha... Chcete ich spoznať?
pred 7 rokmi
Wolfsburgská automobilka Volkswagen rozširuje typový rad Polo o špeciálny model Cross Polo Urban White.
pred 7 rokmi
Ďalší ročník bude venovaný životnému jubileu čestnej riaditeľky festivalu Božidary Turzonovovej.
pred 15 rokmi
Keď sa povie Volvo, každému sa hneď v mysli vybavia minimálne tri vlastnosti charakterizujúce túto značku. V prvom rade bezpečnosť, s ňou súvisiaca robustnosť a vlastný štýl.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT