Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 28. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Robo Opatovský: Mám párty stokrát do roka

Zdroj: © Server.sk, redaktor: pb, pridané: 14.12.2011

Robo Opatovský vydal pre pár týždňami nový album 2012. Nesie sa vo veľmi príjemnou párty duchu a v rovnakej atmosfére vznikal aj rozhovor nielen o novej platni...
Robo Opatovský: Mám párty stokrát do roka
Zdroj obrázku: Internet
 

Robo Opatovský vydal pre pár týždňami nový album 2012. Nesie sa vo veľmi príjemnou párty duchu a v rovnakej atmosfére vznikal aj rozhovor nielen o novej platni...

Robo, začnem zhurta, ale sľubujem, že nebudem viac zlý:)... Ale na toto sa musím opýtať. Na svojej novinke 2012 máte cover verziu hitu Nothing´s Gonna Change My Love For You. Keď som si to prečítal na obale, prebehli mi po tele zimomriavky, pretože tú pieseň milujem a vy ste jediný slovenský spevák, pri ktorom som si vedel predstaviť cover verziu tohto songu. Keď som si pustil album, zamrzol mi úsmev. Prečo tá tanečná verzia? Predpokladám, že je to kvôli celkovej atmosfére albumu, ku ktorej sa ešte dostanem, ale zaujímajú ma vaše pohnútky k tomuto kroku...
Skladbu som spieval už niekoľko rokov a vždy vo verzii balady. Je to moja srdcovka a priznávam, že sa mi vždy viac páčila verzia Georgea Bensona, ako od Glenna Medeirosa a mal som pocit, že keby som znova urobil túto pesničku ako baladu, tak by sa to už v podstate minulo účinku. Chcel som, aby tá pieseň znela v kluboch a aby sa posunula trošku ďalej. Keby to bola balada, tak si myslím, že by si ju nikto ani nevšimol. Chcel som práve upozorniť, že takáto pieseň existuje a takto ju viem zaspievať. Myslím si, že je to zaujímavé.

Na albume ste celkovo stavili na „párty nôtu“, platňa je veselšia, popovejšia, ako boli vaše predchádzajúce projekty. Prečo tá zmena?
Prišiel vek, keď som si povedal, že si dám v 40-ke darček a nebudem s pribúdajúcim vekom konzervatívnejší a rozhodol som sa, že to bude najmodernejší album, aký som doteraz mal. Hovorí sa tomu kríza stredného veku:). Bola to pre mňa výzva. Mám za sebou, vianočný, swingový, aj pesničkový album. Ale na druhej strane, pesničky na album vznikali tak ako vždy, pri gitare, iba šat, do ktorého sa pesničky obliekli je iný. Nechcel som ľudí zaťažovať závažnými témami, ale chcel som, aby sa ľudia bavili.

V ktorej polohe sa cítite lepšie, v tej swingovej, alebo v tejto tanečnejšej?
Cítim sa veľmi dobre v každej polohe. Dôležité je, že sa nenudím. Nechcel by som celý život robiť iba jeden štýl. Som vlastne taký hudobný chameleón a to je vlastne taký môj luxus, ktorý si môžem dovoliť.

Posledný radový album ste vydali v roku 2005. Robili ste celých šesť rokov na nových piesňach?
V roku 2006 som vydal album Swing & Latin, kde som odel do nového kabátu svoje vlastné veci, spolupracoval som s Josefom Lauferom, Ilonou Csákovou, Richardom Müllerom, potom som vydal veľmi úspešný vianočný album, výberovku a stále som na niečom robil. Priznávam, že k novým veciam ma ale dokopala Eurovízia. Nikdy by som pri tom nebol povedal, že práve tam tak zarezonuje moja skladba, ktorá zaujala rádiá, aj poslucháčov a to bol impulz k tomu, aby som začal písať nové veci, ktoré sú na albume 2012. A nepísal som žiadnu vatu. Tie piesne sú rovnako silné a každá z nich by mohla byť singlom.
Robo Opatovský
Dostal som pár príležitostí vystúpiť na módnych prehliadkach, kde som ale vždy spieval a som vďačný návrhárkam, že mi dali takýto priestor.
zdroj: Internet

Ktorá skladba je na albume najstaršia?
Najstaršia skladba je Prší, to je tá pesnička, ktorú som v roku 2008 spieval na Eurovízii. Na albume sa síce nachádza vo verzii duetu s Monikou Bagárovou, čo je novšia verzia, ale stále platí, že je to najstaršia skladba na albume.

Ak by mal byť nový materiál odrazom vašich aktuálnych nálad, tak musíte prežívať šťastné obdobie. Je to tak?
Naozaj prežívam šťastné obdobie, nič mi k životu nechýba, som zdravý, tvorím a preto je tá muzika taká pozitívna. Je to oslava života.

Úvodný song na novej platni sa volá Piatok a je o tom, ako sa rád bavíte? Ale v skutočnosti, kedy ste boli naposledy na poriadnej párty a poriadne ste sa odviazali?
Nevyzerám na to, však:)? Ale ja som súčasťou párty 80 – 100 ráz do roka. Bavím ľudí a vtedy bavím aj sám seba. Pre mňa vystúpenia nie sú práca, ale zábava. A keď sa ľudia bavia a majú úsmev na perách, to je pre mňa radosť. A potom už nemám potrebu chodiť do klubov a dorážať sa. Bavím sa a popri tom zabávam ľudí.

Rok 2012 má byť podľa Mayov posledným rokom. Veríte na proroctvá?
Zaujímalo ma to a hľadal som na internete, riešil som, čo sa bude diať. A o tom je aj moja pesnička. Text som riešil s textárom Vladom Krausom. Možno sa niečo udeje, ale koniec sveta to určite nebude. Toľko prorokov to už predpovedalo a nikdy sa nič nestalo. Najviac sa mi páči, keď sa hovorí, že to bude zmena v myslení. To by sa mi páčilo, keby sa ľudia trochu zastavili a pouvažovali nad sebou.
 
Pesnička Karibik má za sebou taký špecifický slovenský príbeh. Dokáže ešte profesionála, ako ste vy, zaskočiť fakt, že si vyberiete do piesne interpreta a následne sa pieseň nemôže hrať, lebo vydavateľstvo má so spevákom iné plány?
Priznávam, že ma to zaskočilo. Zvlášť, keď ma interpret uistil, že nemá s nikým podpísanú zmluvu. Ostal som prekvapený, keď mi prišiel zrazu mail z vydavateľstva, že zmluva je podpísaná so zákonnými zástupcami interpreta, keďže ešte nemá 18 rokov. Ale vzhľadom k tomu som to musel akceptovať a dodržať isté pravidlá. Dôkazom dobrej spolupráce je fakt, že pesnička je na mojom albume a remix k nej sa možno ocitne na nejakom výbere vydavateľstva Universal.

Ako vnímate súčasný slovenský šoubiznis? Prečo vás napríklad nechcú hrať rádiá, pričom sa však v nich často objavujú skladby, ktoré s kvalitou nemajú príliš veľa spoločného...
Som v podstate spokojný. Rádiá moje pesničky hrajú, aj keď nie v á-čkových rotáciách a možno aj tým, že slovenská pop music sa nikam neposúva, nesledujeme trendy, mám pocit, že sme sa zastavili pri tých táborakových ohňoch došlo k tomu, že ľudia už majú toho dosť a prichádza čas, kedy príde niečo nové a hudba sa musí niekam posunúť.
Robo Opatovsky feat. Michal Seps - Karibik

Pri dvoch skladbách na novom albume ste spolupracovali s finalistami SuperStar. Prečo ste siahli do týchto vôd?
Monika sa mi páčila od prvého momentu a hneď pri sledovaní výberových kôl som si povedal, že by som s ňou chcel niečo urobiť. A Michal ma napadol, keď tak silno prezentoval reggae a ja som mal v šuplíku odloženú pesničku, ktorú som nemal odvahu urobiť sám. Chvíľu som uvažoval, že mu tú pesničku dám, ale som rád, že vznikla takáto spolupráca Opatovský – Šeps.

Sledujete podobné talentové súťaže a čo si o nich myslíte?
Sledujem, naposledy ČeskoSlovensko má talent, ale nikto mi tam neprišiel tak výrazný, aby ma naozaj dostal. Teraz sa chystá Voice, možno tam ma niekto zaujme.

Vy ste začínali ako model. Nechýba vám to? Vrátili by ste sa k tomu, keby prišla ponuka?
Trochu by som to upravil:). Začínal som ako muzikant – konzervatorista a to je to, čo ma posunulo dopredu. Nie to, že som urobil pár prehliadok. Dostal som pár príležitostí vystúpiť na módnych prehliadkach, kde som ale vždy spieval a som vďačný návrhárkam, že mi dali takýto priestor. Nenazval by som to však modelingom, nebol som tam ako model a určite by som sa k tomu nechcel vrátiť, mám už aj svoj vek a to je pre mňa uzavreté.

Veľa ste precestovali. Album Príval energie bol inšpirovaný vašou návštevou Japonska. Ktorá z krajín, ktoré ste navštívili na Vás zapôsobila najviac?
Určite Japonsko. Aj tým, že som tam strávil viac, ako rok, nie iba krátku dovolenku. Už som tam začínal mať ten pocit, že sa tam udomácňujem a začínam chápať mentalitu tamojších ľudí. Keby bolo Japonsko bližšie, určite tam chodím častejšie. Krajina, ľudia, ich húževnatosť na mňa zapôsobili veľmi silno.

Akým smerom sa budete v hudbe uberať ďalej. Máte už napríklad aspoň malú víziu ako by mal vyzerať váš budúci album?
Veľmi ťažko. Predpokladám, že aj žánrovo, aj ako formát je toto CD možno moje posledné. Sťahovanie cez internet sa stáva bežnou súčasťou života a dokonca sa dá za to zaplatiť. Takže je možné, že keď možno o päť rokov budem robiť nový album, bude sťahovanie za peniaze už aj u nás bežné tak, ako v Amerike a ľudia budú chcieť zaplatiť za singel a podporiť umelcov. Pretože to, čo robíme nie je zadarmo a za všetko čo robíme, musíme tvrdo zaplatiť. Ale určite viem, že budem robiť také špeciálne albumy, ako bol vianočný album, ktorý bude mať pokračovanie. To ešte bude klasické CD. Ale budúcnosť je v sťahovaní, pop music budem ponúkať pravdepodobne cez internet. Ale najbližší môj album bude vianočný a je možné sa vrátim aj k swingu. Dôležité je, aby som sa mohol venovať hudbe. Je to môj život a verím, že sa ňou budem môcť ďalej živiť.

Predstavíte sa fanúšikom v budúcom roku na koncertných pódiách?
Veľmi rád by som koncertoval a vzhľadom na to, že album je veľmi moderný, rád by som sa spojil s DJmi a vyrazil do klubov. Keď sa to podarí, všetky informácie dám vedieť cez facebook, alebo na mojej internetovej stránke roboopatovsky.com
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Patent značky BMW i na elektrickom bicykli. Inovatívne kyvné rameno s pohonnou jednotkou sa začína vyrábať v továrni na elektrické bicykle HNF Heisenberg.
pred 9 rokmi
Šéfka odborárov Zdenka Baumanová upozorňuje, že zákon poslancom neukladá povinnosť odvolať riaditeľku RTVS, ale dáva im možnosť.
pred 7 rokmi
Dokonalý príbeh, v ktorom sa osudy hrdinov stretávajú pod plachtou cirkusovej manéže. Nádherné, roztomilé, ľudské, jednoducho nesmrteľné.
pred 9 rokmi
Stretnutie s vyspelou mimozemskou civilizáciou prináša ľudstvu skazu...
pred 8 rokmi
Reforma si vyžiada zmeny v sociálnom systéme. Splnomocnenec vlády Peter Pollák sľubuje, že zmeny budú rýchle. Medzi prvými príde na rad aj priestupkový zákon.
pred 9 rokmi
Spoločnosť MMD Monitors & Displays Czech Republic predstavila nový LED monitor od spoločnosti Philips.
pred 9 rokmi
Sever Talianska v utorok opäť zasiahlo silné zemetrasenie, pri ktorom zahynula najmenej jedna osoba a viacero ďalších utrpelo zranenia.
pred 10 rokmi
Dospievanie býva zložité, zvlášť keď sa píše rok 1968, vonku sa preháňajú cudzie tanky,...
pred 8 rokmi
Ušľachtilý kabriolet s elegantno-športovým outfitom
pred 12 rokmi
Príroda nepozná nástenný kalendár, žiadne kuchynské hodiny a ani minútovú ručičku. Čas pre ňu nič neznamená.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT