Rockový projekt Dilemma potešil fanúšikov dobrou správou – po trojročnej albumovej odmlke plánuje tento rok vydať novú, v poradí štvrtú štúdiový album.
Možno si ešte spomínate na médiami milovanú kauzu, keď Lisa Stanfield otvorila luxusný ples na Slovensku v rifliach. Toto je okrem iného dôkaz, že šaty v šatníku má.
Kúpim si svet je dynamická skladba. Kubo takých nemá veľa. Alebo aj má, ale na verejnosť sa s nimi netasí. Prednosť dával pomalým pesničkám. Touto nastavuje svetu (aj tomu zbláznenému) svoju druhú tvár. Oplatilo sa.
Robbie nejde bezhlavo do každej spolupráce a ak sa už do niečoho pustí, tak si vyberá. Tu vraj neváhal ani chvíľu a išiel do toho naplno. A oplatilo. Tá pesnička je hudobne fantastická, chytľavá a Robbie jej svojim prejavom dodáva ešte vyšší punc.
Napriek ťažšiemu rozbehu, keď sa chalani (zrejme, kvôli vysokým teplotám) nedokázali zladiť, po prvej pesničky nabehli na ten istý vlak a doviezli svoju skvelú šou až do veľkého finále. Koncert samozrejme vyvrcholil novou skladbou Battle Cry.
Nórsky spevák Alexander Rybak totiž nielen nadaboval jednu z postavičiek pokračovania animovaného filmu Ako si vycvičiť draka do nórčiny, ale zároveň sa stal hviezdou filmového soundtracku.
Trpezlivosť ruže prináša. Vedela by o tom nepochybne hovoriť partička muzikantov z amerického Las Vegas, ktorá vstúpila na hudobnú scénu v roku 2008 pod názvom Imagine Dragons a po štyroch rokoch vydala debutový album Night Vision.
Lisa Stansfield začiatkom roka vydala nový album,. Je jedným slovom excelentný a čo pieseň to perla. Lisa na ňom v mnohých smeroch prekvapuje a to sa týka aj videoklipu k piesni Carry On.
Dara Rolins pod producentským dohľadom Maiky Beatz urobila song, ktorý je svetový. More je jednoducho to najlepšie, najhudobnejšie, najmodernejšie, čo tu momentálne máme a bodka.
A sú chvíle, kedy sa aj v komerčnom segmente objaví niečo, čo zanechá nadšenie. Austrálčanka Sia má toho na rováši viac než dosť, no svojim aktuálnym singlom Chandelier prekonala hádam samú seba.
Vedci už pracujú aj na vyklonovaní psa hyenovitého (Lycaon pictus) a v budúcnosti sa chcú pokúsiť vyklonovať aj mamuta srstnatého (Mammuthus primigenius).
Hlava ďatľov sa počas ďobania pohybuje rýchlosťou až šesť metrov za sekundu, pričom po každom ďobnutí jej spomalenie viac než 1000-násobne prekoná silu gravitácie.