Edícia The Triple Album Collection vydavateľstva Warner Music mapuje zásadné albumy vybraných interpretov tohto vydavateľstva.
Zdroj obrázku: TS Server.sk
Edícia The Triple Album Collection vydavateľstva Warner Music mapuje zásadné albumy vybraných interpretov tohto vydavateľstva. Po speváčke Cher a nórskej skupine A-HA, ktorých kolekcie sme si predstavili v predošlých dňoch, pozrieme sa dnes na zostavu albumov kapely Bee Gees.
Súrodeneckú kapelu tvorili Barry, Robin a Maurice Gibbovci, pričom na hudobnej scéne sa objavili už v roku 1958. Kapela môže hovoriť o dvoch obdobiach svojho úspechu. To prvé prišlo v šesťdesiatych rokoch a to druhé, výraznejšie zas na konci siedmej dekády minulého storočia, keď kapela pochopila vplyv disko éry v hudobnom svete a nahrala disko album, ktorý sa stal prelomovým nielen v ich hudobnej kariére. Reč je o nahrávke Spirits Having Flown, ktorá vyšla v roku 1979, dva roky po tom, čo Bee Gess spolupracovali na Horúčke sobotňajšej noci a podobným disco – popovým smerom plánovali putovať ďalej. Nahrávka s desiatimi skladbami, štyrmi úspešnými singlami a nesmrteľnou legendárnou skladbou Tragedy sa stala synonymom kvalitnej popovej muziky a je ním v podstate dodnes.
Bee Gees - Tragedy
Ďalšou nahrávkou v kolekcii je album Size Isn´t Everything z roku 1993, v diskografii Bee Gees má okrúhle poradové číslo 20 v podstate ide o pred-pred-posledný radový album tria. Nahrávka vznikala vo veľmi napätej atmosfére. Kapela upustila od tanečného zvuku svojich piesní a vrátila sa do čias pred Horúčkou sobotňajšej noci, takže ako celok znel album dosť rockovo. Členovia sa vyrovnávali s mnohými osobnými problémami, Maurice bojoval s alkoholizmom, Barry s manželkou so psychickými problémami a celé trio sa muselo vyrovnať so smrťou otca. Dá sa povedať, že všetko to cítiť v celkovej podobe 11 piesní, z ktorých sa urodili štyri single, pričom najúspešnejším bola nahrávka For Whom The Bell Tolls.
For Whom The Bell Tolls - Bee Gees
Trochu netradične je do kolekcie zaradená aj živá nahrávka Bee Gees One Night Only, ale svojim spôsobom ide o zásadný (ne)štúdiový album, ktorý v diskografii Bee Gees má svoje miesto. Ide totiž o záznam vystúpenia kapely v Las Vegas z roku 1997, na ktorom kapela zahrala svoje najväčšie hity od šesťdesiatych rokov až po roky deväťdesiate, pridali niečo z Pomády, ďalším prekvapením bolo hosťovanie Celine Dion a niekoľko ďalších prekvapení. Zaujímavé bolo, že v zásade malo ísť o úplne posledný koncert Bee Gees vôbec. Legendárna kapela sa však na pódiá napokon ešte vrátila. V kolekcii vychádza základná verzia albumu z roku 1998. Ten totiž vyšiel opäť o rok neskôr doplnený nielen o kompletný záznam koncertu na DVD, ale tiež ako 2CD vydanie, pričom na oboch CD bol konečne zaznamenaný celý koncert a nie iba jedno jednodiskový zostrih.
Podľa návrhu zákona by platy poslancov, členov vlády, ministrov, generálneho prokurátora, predsedu a podpredsedov Najvyššieho kontrolného úradu, verejného ochrancu práv ostali zmrazené na úrovni z roku 2011.
Film začínajúci neuveriteľne pútavo. Ešte sa ani neusadíte na svojom miestečku a už vám oznamujú, že príbeh je fiktívny a nezobrazuje skutočné udalosti.
Po veľkom ohlase na teaser k novému slovenskému filmu RYTMUS sídliskový sen, ktorý k dnešnému dňu videlo na YouTube vyše 320 000 ľudí, je tu aj oficiálny trailer.