Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Do Viedne sa vrátil kráľ! Vivat Robbie Williams!

Zdroj: © Server.sk, redaktor: pb, pridané: 18.07.2013

Keď sa Robbie Williams v stredu večer postavil vo Viedni na scénu, ubehlo na deň presne 18 rokov od momentu keď svetu oznámil, že odchádza od Take That.
Do Viedne sa vrátil kráľ! Vivat Robbie Williams!
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Keď sa Robbie Williams v stredu večer postavil vo Viedni na scénu, ubehlo na deň presne 18 rokov od momentu keď svetu oznámil, že odchádza od Take That. Systematicky potom rozbiehal sólovú kariéru a netrvalo dlho, kým sa o ňom hovorilo ako novom kráľovi popu. V stredu večer vo Viedni s prehľadom dokázal, že to neboli iba plané predpovede.
INTERNET-SN-APA-HERBERT-PFARRHOFER 01
Viedenský Krieau zažil v stredu večer, totálne preplnenie, jedinečnú atmosféru, výbuchy pozitívnej energie a pre mňa osobne asi najlepší koncert, aký som videl. Od začiatku až do konca.
foto: INTERNET / SN / APA / HERBERT PFARRHOFER

Návštevníkov privítal úpek, no ani priame slnko neodradilo davy ľudí, aby začali prúdiť na dostihovú dráhu už od neskorého popoludnia, pričom tí najvernejší si odstáli pred vstupom už niekoľko hodín vopred, aby si zabezpečili najlepšie miesta. Organizačne to v podstate šliapalo rovnako dobre, ako neskôr na scéne. Do vnútra sa vchádzalo cez dva kontrolné body. Na tom prvom sa kontrolovali vstupenky a išlo to veľmi rýchlo. Na druhom, kde sa kontroloval obsah tašiek sa vytvárali zápchy, čo na priamom slnku nebolo nič príjemné, ale v podstate si za to mohli návštevníci, ktorí nevyužívali všetky vstupné turnikety, ale iba pár.

Plán koncertu si diváci mohli nájsť na internete, na oficiálnych stránkach Robbieho Williamsa (www.robbiewilliams.com) je vždy presný rozpis vystúpení. To viedenské malo začať o 18:30 vystúpením DJa. Ten predviedol krátky set súčasných hitov a pomaly sa zapĺňajúci Krieau dostával do varu.

Krátko pred 19:30 sa na scéne objavil so svojou kapelou Olly Murs. Týmto hosťom sa hovorí chladne „predskokani“ – v prípade Mursa je to naozaj dehonestujúce, pretože Murs je oveľa viac Williamsovým rovnocenným partnerom, než predskokanom. Olly je doma na „ostrovoch“ hviezdou, vo zvyšku Európy sa jeho meno dostalo do povedomia vďaka posledným singlom Troublemaker a Dear Darlin´ z jeho minuloročného tretieho albumu Right Place Right Time. Oba zazneli aj počas jeho viedenského, zhruba 50-minútového vystúpenia, ktoré Olly mierne upravil oproti koncertom na „ostrovoch,“ ale len čo sa týka poradia piesní. Inak zaznelo rovnako osem skladieb zo všetkých troch spevákových albumov a jeden medley (mix) hitov starších kolegov. Ak by sme Williamsa počastovali prívlastkom kráľ, Murs je nepochybne prinajmenšom princom. Skvelý zabávač, showman, perfektný spevák a za tú necelú hodinu dokázal strhnúť dav na svoju stranu, pričom sám ostal prekvapený z toho, koľko ľudí mu už v čase jeho vystúpenia tlieska pod pódiom. Olly Murs bol z môjho pohľadu zatiaľ jednoznačne najlepší výber hosťa pred hlavnou hviezdou, aký som kedy zažil a jeho vystúpenie bolo famózne, pričom mohol okupovať iba časť pódia a verím, že jeho samostatný koncert by bol dvojnásobným zážitkom.
INTERNET-SN-APA-HERBERT-PFARRHOFER 02
Do Viedne sa vrátil kráľ! Vivat Robbie Williams!
foto: INTERNET / SN / APA / HERBERT PFARRHOFER

Robbie Williams sa na scéne objavil presne podľa plánu o 20:45 a k publiku sa spustil z vrchu pódia, ktorému dominovala jeho obrovská pozlátená hlava. Z jej vrchu sa zošupol na lanách na scénu počas úvodnej melódie a už klasicky show odpálil hitom Let Me Entertain You, ktorým dal jasne najavo, že prišiel publikum zabávať a hneď na úvod prostredníctvom otrčenej zadnice dal všetkým jasne najavo, kde treba mať všetko ostatné. Ak nerátame niekoľko nedávnych koncertov s Take That, tak šnúru vlastných koncertov Robbie absolvuje prvý raz od roku 2006. Dosť dlhý čas na to, aby sa vzduchom niesli pochybnosti o tom, čo predvedie. Každým ďalším songom však dával jasne najavo, že je pánom pódia a že ho to stále baví.

Dvojhodinovú show spevák vyskladal s prevažne starších známych hitov a aj napriek tomu, že turné nesie názov jeho aktuálneho albumu, nesnažil sa do show silou mocou natlačiť čo najviac piesní z neho. Robbie Williams bol počas večera vlastne principálom svojho „cirkusu“, spieval v trblietavom fraku a pomyselná palica ho sprevádzala takmer počas celej show. Spieval naživo, pričom podával emotívne veľmi silný výkon. Utiahnuť v tom teple dvojhodinovú show nie je maličkosť a Williams pôsobil prinajmenšom presvedčivo.

Nemožno odoprieť, že energiu mu dodával aj 65 tisícový dav, pričom sa spevákovi podarilo postaviť na nohy aj sediacich divákov už pri prvých piesňach a na tribúnach sa v podstate nesedelo. Spevák niekoľkokrát za večer hovoril o tom čarovnom večeri, ktorí mu fanúšikovia vo Viedni pripravili a vypredaný Krieau ho jednoznačne pozitívne prekvapil. Odrazilo sa to aj na množstve pozitívnej energie, ktorá prúdila oboma smermi na trase pódium – publikum a opačne.

Williams pripravil skvelú show, ktorej dominovalo veľkoplošné premietanie, vypúšťanie balónov do vzduchu, striekanie vody, „pľuvanie“ ohňov a na záver veľký ohňostroj. Pódiu dominovala kráľovská koruna a spevákova hlava v mega rozmeroch a v niekoľkých variantoch, ktoré sa počas vystúpenia striedali na scéne.

A k tomu hity a hity. Po úvodnej sérii piatich skladieb sa na scénu vrátil aj Olly Murs, ktorý si so spevákom strihol duet Kids. Už len samotný návrat mladého speváka na scénu je jasným dôkazom toho, že Williams nepovažuje Mursa iba za nejakého kolegu, ale skôr za priateľa. Nestáva sa totiž, že by si hlavná hviezda pozývala hosťa aj do svojej show. Tu sa to udialo a dvojica sa na scéne poriadne vybláznila.

Následne už si Williams vystačil na scéne sám. Pravdu povediac s hitmi ako Sin Sin Sin, Bodies, Come Undone, Strong, či Be A Boy z posledného albumu Take The Crown, alebo Me And My Monkey to nebol problém.

Niekde v polovici programu si spevák zobral na scénu dievča z davu a v tejto chvíli možno povedať, že okrem Williamsa kraľovali vo Viedni aj Slováci. Sympatická kočka pochádzala so Slovenska a keď ju Robbie zobral do pomyselnej postele na scéne, bola v siedmom nebi. Mladá Slovenska si domov nepochybne odviezla skvelý zážitok a keď spevákovi povedala, že je zo Slovensko, názov našej krajiny zaznel na Williamsovom vystúpení ešte niekoľkokrát.

Že sa blížime do finále sa dalo poznať štartom piesne Candy, čo bol zatiaľ najúspešnejší Robbieho hit z posledného albumu. Priestor konečne dostala dychová sekcia a v podstate set piatich pesničiek sa z dychárskeho poľa preniesol na veľkú diskotéku (rapový Rudebox napríklad spevák príjemne osviežil samplami z Madonninho hitu Vogue) a vyvrcholil gitarovou divočinou v skladbe Rock DJ. Po jej skončení sa spevák rozlúčil s publikom a odišiel.

Okrem toho, že aj podľa oficiálneho programu nasledovali ešte tri prídavky, myslím si, že dav vo Viedni by bol radšej rozdupal dostihovú dráhu, než by bol pustil Williamsa bez prídavkov. Tie boli tri, Robbie sa pred ich uvedením prezliekol a naladil sa na ležérnu vlnu. Na záver totiž prišli tri pomalé piesne a tri najväčšie hity 39-ročného Brita. V dave si spevák ešte vyhliadol ďalšieho fanúšika, od ktorého si zobral vlastný plagát a niekoľkokrát „blahoslavil“ jeho meno. Keďže sa chalanisko volá Miloš, predpokladám, že ide o ďalšieho Slováka, keďže meno Miloš nie je príliš Rakúske.

Triptych odštartoval hitom Feel, podľa mnohých najlepšou piesňou nielen v Robbieho repertoári. Nasledoval She´s The One, pred ktorou si Robbie zaspomínal na minulosť, ale zároveň návštevníkom vzdal hold, keď im povedal, kde všade už počas turné vystupoval, že to boli vždy fantastické koncerty, ale taký, ako vo Viedni ešte počas tejto šnúry nezažil.

Finále koncertu patrilo skladbe Angels, po ktorej sa kapela odobrala do zákulisia, no spevákovi sa príliš nechcelo. Neviem, či to je súčasť každej show, alebo to bolo viedenské privilégium, ale každopádne bolo veľmi príjemnou bodkou, keď spevák ostal ešte chvíľu na scéne, vychutnával si publikum a potom mu nechal zaspievať časť hitu Angels bez kapely a v podstate za ich spevu si kľakol na kolená, uklonil sa, poďakoval sa odišiel, čím koncert skončil.
Do Viedne sa vrátil kráľ! Vivat Robbie Williams!

Veľkolepý dvojhodinový návrat Robbieho Williamsa do Viedne u mňa vyvolal dojem zo zatiaľ najlepšieho koncertu aký som doteraz videl (a nebolo ich málo) a normálne som sa na druhý deň ráno zobudil s tým, že si to chcem zopakovať. Možno v Záhrebe, kde vystupuje 13. augusta a akurát budem neďaleko, alebo ma ťahá na posledný koncert do nórskeho Stavangeru, mesta, ktoré je mojou nórskou srdcovkou. Spojiť to by bolo úžasné, pretože do tejto show sa investovať oplatí.

Zdroj foto: INTERNET / SN / APA / HERBERT PFARRHOFER
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Zeki Murat
pred rokmi
Dobrý den, pane / paní. Jsme soukromá úvěrová společnost a nabízíme půjčky s nízkými úrokovými sazbami ve výši 2% a nabízíme řadu úvěrů, jako jsou osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěr, zajištěné a nezajištěné úvěry apod. Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu. Pro více informací a dotazů nám prosím zašlete e-mail zde, abyste získali úvěr od naší společnosti prostřednictvím následující e-mailové adresy: zekimurat01@gmail.com

 

Diskusné príspevky (6)

Fotografia
Zeki Murat
pred rokmi
Dobrý den, pane / paní. Jsme soukromá úvěrová společnost a nabízíme půjčky s nízkými úrokovými sazbami ve výši 2% a nabízíme řadu úvěrů, jako jsou osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěr, zajištěné a nezajištěné úvěry apod. Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu. Pro více informací a dotazů nám prosím zašlete e-mail zde, abyste získali úvěr od naší společnosti prostřednictvím následující e-mailové adresy: zekimurat01@gmail.com
Fotografia
Kupcik.m@seznam
pred 6 rokmi
Keď sa Robbie Williams v stredu večer postavil vo Viedni na scénu, ubehlo na deň presne 18 rokov od momentu keď svetu oznámil, že odchádza od Take That. Odkaz na článok: http://music.server.sk/koncerty-ako-bolo/do-viedne-sa-vratil-kral-vivat-robbie-williams/

Milos z koncertu jsem ja, jsem cech zijici na slovensku .
Fotografia
Zuzana
pred 6 rokmi
Ja som bola s dcérou na tomto pre nás vysnívanom koncerte (dostala som ho ako darček k 40. narodeninám), na ktorý do konca života nezabudnem a bude ma stále nabíjať pozitívnou energiou, nakoľko RW je môj dlhoročný idol. Koncert bol fantastický, presne ako je opísané v príspevku a som nemierne šťastná, že som sa ho mohla zúčastniť a zažiť tú eufóriu a tú neopísateľnú atmosféru. RW bol proste úžasný......
Fotografia
walter
pred 6 rokmi
Dobrý deň, Ponúkame súkromné??, komerčné a osobné pôžičky s veľmi Minimálna ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 3% počas 1 rok až 50 rokov doby splácania trvania do ktorejkoľvek časti sveta. Dávame sa pôžičky v rozmedzí od $ 5,000 100.000.000 dolárov USD. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je naša prioritu Ste nedáva spať v noci znepokojujúce, ako sa dostať Legit úver veriteľ? Ste hryzenie nechty na rýchle? Namiesto toho obviňovať, kontaktujte GT úver AGENTÚRY DNES (výpožičnej služby), teraz Úverové odborníci, ktorí pomáhajú zastaviť zlou úverovou históriou, objaviť win riešenie, ktoré je naše poslanie. Zúčastnené osoby by mali ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu: Veriteľa Meno: Walter M Hughes: Veriteľa Email: walter.mo.hughes@gmail.com S pozdravom, Walter M. Hughes.
Fotografia
Lubica
pred 3 mesiacmi
Nabídka úvěru bez protokolu Jsem jednotlivec a pomáhám všem lidem, kteří potřebují financování svých projektů, půjčkami v rozmezí od 5 000 do 20 000 000 € s dostupnou sazbou 3%. Kontaktní e-mail: lubicapotocka4@gmail.com
Fotografia
Marek Demel
pred 3 mesiacmi
Dobrý den, pane / paní. Jsme soukromá úvěrová společnost a nabízíme půjčky za nízké úrokové sazby ve výši 2% a nabízíme různé půjčky, jako jsou osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěr, zajištěné a nezajištěné úvěry apod. Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu. Pro další informace a dotazy nám prosím zašlete e-mail, abyste získali úvěr od naší společnosti prostřednictvím následující e-mailové adresy: demelkralpujcky.cz@gmail.com
Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Značku Volvo asi netreba príliš predstavovať. Bezpečnosť, kvalita, istá konzervatívnosť, to všetko sú atribúty, na ktoré je značka právom pyšná.
pred 8 rokmi
Nová, v poradí štvrtá generácia limuzíny Lexus GS, ktorej premiéra je naplánovaná na akcii Concours d´Elegance v Pebble Beach v Kalifornii.
pred 6 rokmi
Dievčatá majú štrnásť, pätnásť rokov a zažili viac ako väčšina dospelých. Záškoláctvo, úteky z domu, prostitúciu, drogy, život na ulici, a osudové lásky, aj keď sú ešte deti.
pred 8 rokmi
Kompaktný elektromobil Mia Electric je potvrdením skutočnosti, že aj takýto dopravný prostriedok môže byť relatívne dostupný.
pred 8 rokmi
Nízke emisie a praktickosť bez kompromisov
pred 5 rokmi
Šiesty ročník podujatia prídu podporiť Jana Kirschner, Pavol Hammel či skupina Starmania.
pred 8 rokmi
Wheelsandmore Lamborghini Murciélago Final Edition LP 720-4 využíva vzrušujúci dizajn originálu zo Sant´Agata Bolognese.
pred 7 rokmi
Jednoduchý, ľudský a hlavne presne mieriaci Svěrákov humor je devízou aj tohto filmu.
pred 4 rokmi
Moderátorov humor poteší fanúšikov v Bratislave a v Trenčíne.
pred 6 rokmi
Zanietený policajt Mike (John Cusack) je na stope vraha, vyčíňajúceho v uliciach Buffala. Po tom čo Mikovi zmizne dcéra, sa tento prípad stáva osobným.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT